How Can We Help?

Dirbtinio intelekto sąvokų įvairovė

You are here:
< All Topics

Europos dirbtinio intelekto strategijoje pateikiama ši sąvoka: (Europos Komisija, 2018b):

„Dirbtinis intelektas (AI) reiškia sistemas, kurios demonstruoja protingą elgesį, analizuodamos savo aplinką ir imdamosi veiksmų,  kad pasiektų konkrečius tikslus. Dirbtinio intelekto pagrindu veikiančios sistemos gali būti pagrįstos programine įranga, veikti virtualiame pasaulyje (pvz., balso padėjėjai, vaizdo analizės programinė įranga, paieškos sistemos, kalbos ir veido atpažinimo sistemos) arba dirbtinis intelektas gali būti integruotas į aparatinę įrangą (pvz., pažangūs robotai, autonominiai automobiliai, bepiločiai orlaiviai ar daiktų interneto programos). […]. “

Kita, populiaresnė AI sąvoka, numato šias DI kategorijas (Southgate et al., 2019):

Dirbtinis intelektas siaurąja prasme:

Apibrėžia dirbtinio intelekto sistemas, kurios skirtos konkrečių taikomųjų problemų sprendimui, tam buvo specialiai sukurtos ir suprogramuotos. Vykdydama užduotis, sistema gali pralenkti žmogaus veiklą, tačiau ji nepasižymi bendra protinga elgsena, kurią turi žmonės. Visos šiandien egzistuojančios sistemos patenka į šią “silpno” dirbtinio intelekto kategoriją.

Bendrasis dirbtinis intelektas

Nurodo dirbtinio intelekto sistemas, kurios turi tą patį intelektą kaip ir žmonės bei veikia savo iniciatyva. Šios sistemos egzistuoja tik mokslinėje fantastikoje.

 

Ištekliai

 

  • VAIZDO ĮRAŠAS: What is Artificial Intelligence (or Machine Learning)?

  • Aprašymas: DI evoliucija, mokslo ir mokslinės fantastikos įžvalgų skirtumai. 
  • Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=mJeNghZXtMo 
  • [ENG]
Table of Contents